Účtovník/čka

Súkromná škola umeleckého priemyslu Bohumila Baču, Bratislava-Ružinov

Miesto výkonu práce
Ivanská cesta 21, Bratislava-Ružinov
Termín nástupu
1.1.2025
20.12.2024
Počet študentov školy
350
Platové podmienky
Plat zamestnanca bude zohľadňovať zákon 553/2003 Z. z. a Nariadenie vlády Slovenskej republiky č. 220/2022 Z. z., ktorými sa ustanovujú zvýšené stupnice platových taríf zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme.
nie

Požiadavky na uchádzača

Ďalšie požiadavky
ŠKOLA DIZAJNU – Súkromná škola umeleckého priemyslu Bohumila Baču v Bratislave vyhlasuje výberové konanie na pozíciu účtovníka/ekonóma – účtovníčky/ekonómky na plný úväzok.

Ponúkame stabilné pracovné miesto na ekonomickom oddelení v priateľskom kolektíve strednej umeleckej školy s dlhoročnou tradíciou, príjemné pracovné prostredie a podporu ďalšieho vzdelávania.

Hľadáme človeka s ekonomickým vzdelaním a praxou s komplexným vedením účtovníctva, ideálne na podobnej pozícii v školstve.

Náplň práce:
- správa a evidencia účtovnej agendy
- spracovávanie pokladničných dokladov, účtovanie služobných ciest
- príprava a spracovanie podkladov pre účtovné závierky a výkazy
- príprava prevodných príkazov, kontakt s bankou, príprava potrebných dokumentov pre banky, kontrola bankových výpisov, účtovanie bankových dokladov
- práca s pokladničnou hotovosťou, vedenie pokladne
- dohľad nad správnym a promptným vyplatením dodávateľov, účtovanie rôznych typov položiek (interné doklady, odberateľské a dodávateľské faktúry a pod.)
- zodpovednosť za správne zaúčtovanie účtovných položiek
- posudzovanie správnosti uzatvorených zmlúv, faktúr z daňového a účtovného hľadiska.
- pripravovanie účtovných a štatistických výkazov, účtovných závierok, zúčtovaní a daňových priznaní
- kontrola čerpania finančných prostriedkov a vypracovanie finančných analýz
- vypracovávanie pravidelných mesačných, štvrťročných a ročných uzávierok a príprava podkladov pre Štatistický úrad
- komunikovanie s kontrolnými, daňovými úradmi, audítormi a ostatnými inštitúciami
- vedenie jednoduchého a podvojného účtovníctva, príprava účtovnej závierky OZ školy
- pri dotáciách z Fondu na podporu umenia a iných grantových schém sledovanie rozpočtu po realizácii projektu príprava vyúčtovania
- sledovanie termínov a vyúčtovanie účelových dotácií (lyžiarsky kurz, dotácie na učebnice vzdelávacie poukazy)
- spracovanie a kontrola rozpočtu školy, jeho sledovanie, dopĺňanie nákladovej časti
- komunikácia s orgánmi štátnej správy a zriaďovateľom školy
- zabezpečenie ekonomických agend, vedenie účtovnej dokumentácie a finančné plánovanie
- zodpovednosť za dodržiavanie interných a legislatívnych predpisov
- analýza existujúceho ekonomického stavu a vypracovávanie návrhov na jeho optimalizáciu
- plánovanie, prognóza a analýza jednotlivých druhov výdavkov, kontrolná činnosť
- kontrola podkladov pre DPH a kontrola plnenia daňových povinností, zastupovanie spoločnosti v daňovom konaní
- oceňovanie, evidencia a účtovanie majetku
- príprava ekonomických reportov, výkazov a analýz

Požiadavky:
- ukončené stredoškolské alebo vysokoškolské vzdelanie ekonomického zamerania
- prax na obdobnej pozícii minimálne 2 roky (skúsenosti z oblasti školstva výhodou)
- znalosť jednoduchého a podvojného účtovníctva a legislatívy v oblasti verejnej správy
- schopnosť pracovať s účtovnými a ekonomickými programami
- zodpovednosť, precíznosť a schopnosť samostatného rozhodovania
- komunikatívnosť a schopnosť tímovej spolupráce

Plat: Podľa Zákona č. 553/2003 Z.z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme v závislosti od dosiahnutého vzdelania a dĺžky praxe s možnosťou osobného ohodnotenia.

Miesto výkonu práce: Ivanská cesta 21, Bratislava

Termín nástupu: 1. 1. 2025, prípadne podľa dohody skôr

V prípade záujmu zašlite svoj životopis a motivačný list na e-mailovú adresu: [email protected]

Tešíme sa na Vaše reakcie a prípadnú spoluprácu!

Adresa školy alebo zariadenia
Súkromná škola umeleckého priemyslu Bohumila Baču
Ivanská cesta 21
82104 Bratislava-Ružinov
0243410802
Kontaktná osoba
Jaroslava Kholová
0903666542