Vychovávateľ

Základná škola s materskou školou, Vlčkovce

Miesto výkonu práce
Vlčkovce 1, Vlčkovce
Termín nástupu
1.9.2024
31.7.2024
Počet študentov školy
50
Platové podmienky
851€ brutto
nie

Požiadavky na uchádzača

Vzdelanie
stredné vzdelanie
ide o pozíciu pomocný vychovávateľ v MŠ
Ďalšie požiadavky
Popis pracovnej pozície:
Pomocný vychovávateľ bude podľa pokynov učiteľov materskej školy pomáhať pri poskytovaní povinného predprimárneho vzdelávania deťom so zdravotným znevýhodnením, a to najmä pri:
• adaptácii detí na prostredie materskej školy,
• prekonávaní jazykových bariér,
• prekonávaní architektonických bariér,
• zabezpečovaní bezpečnosti a ochrany zdravia detí počas pobytu vonku a pri napr. sezónnych činnostiach, pri preprave hromadnými dopravnými prostriedkami,
• udržiavaní pozornosti detí počas predprimárneho vzdelávania,
• pri samoobslužných činnostiach, akými sú:
- osobná hygiena,
- stravovanie a dodržiavanie pitného režimu (porciovanie stravy a nápoja, obsluha, kŕmenie a pomoc pri pití),
- obliekanie/vyzliekanie, obúvanie/vyzúvanie v rámci prípravy na pobyt vonku alebo odpočinok,
- vyprázdňovanie (sprievod na toaletu/z toalety, pomoc pri vyzliekaní/obliekaní, účelná očista po toalete),
- odpočinok (pomoc pri líhaní, vstávaní z lôžka),
- manipulácia s predmetmi (napr. pri uchopení lyžičky, zapínaní gombíkov).

Požiadavky:
Schopnosť tímovej práce
Pozitívny vzťah k deťom
Zodpovednosť, dôveryhodnosť, trpezlivosť

Adresa školy alebo zariadenia
Základná škola s materskou školou
Vlčkovce 1
91923 Vlčkovce
0335584033,0911 864 104
Kontaktná osoba
Mgr. Marta Šišková, MBA
0911864104